جام صبوح
صلی الله علیک یا حسن بن علی ایها المجتبی ( علیه السلام) 
قالب وبلاگ

حضرت آیت الله خوشوقت در جمع روحانیون کاروان ها هدف ازخلقت انسان و ارسال رسل را اطاعت محض از خداوند برشمرد و تاکید کرد: بایستی میان انسان وخداوند یک نسبت عبودی وجود داشته باشد تا فلسفه خلقت تحقق یابد. ...

 

حضرت آیت الله خوشوقت در جمع روحانیون کاروان ها هدف از خلقت انسان و ارسال رسل را اطاعت محض از خداوند بر شمرد و تاکید کرد: بایستی میان انسان و خداوند یک نسبت عبودی وجود داشته باشد تا فلسفه خلقت تحقق یابد.

 

به گزارش خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی حج ایشان در تبیین مفهوم عبودیت گفت: درکلیه رکعات نمازهای یومیه قرائت سوره حمد واجب شده است حکمت آن هم محتوای توحیدی و استعانت از ذات مقدس الهی در یافتن و هدایت به صراط مستقیم است.

 

این استاد اخلاق که در آستانه بعثت رسول گرامی اسلام در بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره  سخن می گفت صراط مستقیم را عمل به واجبات و دوری از محرمات اعلام و اظهار داشت: برخلاف آنچه مشهور است صراط مستقیم راه راست نیست بلکه راهی است که از میان افراط و تفریط می گذرد و آن همان اطاعت محض از تعالیم الهی و طی طریق بندگی است.

 

وی در ادامه افزود: کلیه آیات الهی و تعالیم انبیاء عظام هدایت به راه عبودیت و بندگی است و همه انبیاء و اولیا مامور به تبیین و تبلیغ آن بوده اند و آن راهی است که خیر دنیا و آخرت در آن نهفته است.

 

وی همچنین بیان داشت: کلمه تقوی که در قرآن کریم بر آن تاکید شده است اطاعت خالصانه از خداوند و پرهیز از گناه است.

 

حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت

[ دوشنبه ٢٤ فروردین ۱۳۸۸ ] [ ۸:۳٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی حسینعلی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

مجموعه ای از پرسشهایی که همیشه در ذهنم بوده و وقت زیادی را برای پیدا کردن آنها صرف کردم و اکنون بدون اتلاف وقت در اختیار شماست .
موضوعات وب
امکانات وب
...... .....