جام صبوح
صلی الله علیک یا حسن بن علی ایها المجتبی ( علیه السلام) 
قالب وبلاگ

 برای مبارزه با وساوس شیطان لازمست انسان معده اش سبک باشد برای همین در ماه مبارک می گویند شیطان در غل و زنجیر است.البتّه جوانانی که ازدواج نکرده اند بیشتر این موضوع را رعایت کنند وسه روز روزه در هر ماه را ترک نکنند

وسوسهای شیطان تناوبی است در وسوسه اول اگر مغلوب شدی در وسوسه بعدی حتماً شکست می خوری واگر زمین نخوردی براحتی وسوسه بعدی دفع میشود

اگر شیطان وسوسه کرد نباید دور وسوسه گشت، باید سریعاً درباره آن فکر نکرد که هرچه فکر کنی و بمانی بدتر میشود

بیانات حضرت آیت الله خوشوقت

منبع

[ سه‌شنبه ٢٩ آذر ۱۳٩٠ ] [ ٧:٠۸ ‎ب.ظ ] [ مهدی حسینعلی ]

اینطور نیست که ظرفیتهای همه ثابت و به یک اندازه مشخص باشد. انجام عمل خیر ظرفیت خیر آدم را زیاد می کند کسی که ظرفیتش بزرگ است چیز گیرش می آید.انجام عمل شر ظرفیت شر آدم را زیاد می کند

بیانات حضرت آیت الله خوشوقت

منبع

[ سه‌شنبه ٢٩ آذر ۱۳٩٠ ] [ ٧:٠۳ ‎ب.ظ ] [ مهدی حسینعلی ]

از نظر ایمان دو مرحله داریم : اولی که خدا اصلاً از آن نگذشته و کنارش هم جهنم گذاشته – چون آدمها از بین می روند- تقوای خدا در واجب و حرامست. با اطاعت فرمان در این مرحله نفس اماره آب می شود و از بین می رود و نفس مطمئنه جایش می آید. کسانی که اینطور هستند طبق تعریف قرآن کریم، اولیاء الله اند.

-حال اگر کسی خواست بالاتر پرواز  کند، علاوه بر این دو، باید ذکر خدا را هم کنارش بگذرد. باید یواش یواش از کم، ذکر را با توجه  و با زبان، در حال کار، در حال نماز، تعقیبات ، قرآن، ... با توجه بگوید تا توجه تقویت شود و غفلت از دل خارج و ذکر از زبان وارد قلب شود و ذکر کثیر حاصل گردد. با رعایت تقوا و ذکر باهم رشد ایمان سرعت می گیرد. اما این (ذکر) واجب نیست و اقلی از مردم که تقوا را رعایت می کنند، تصمیم به ادامه راه دراین مرحله را میگیرند. لذا این طرف اتوبانش خلوت خلوت است. اما خدا راه را باز گذاشته ولی ....؟! برای همین در قرآن زیاد به ذکر اشاره نشده است.

 از بیانات حضرت آیت الله خوشوقت( حفظ الله)

منبع

[ یکشنبه ٢٧ آذر ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٥٢ ‎ق.ظ ] [ مهدی حسینعلی ]

آدم عقل دارد، بعضی راه دنیا را انتخاب می کنند، بعضی هم راه بندگی را، اگر راه بندگی را ادامه دهد، از خارج به او کمک می شود و عقل زیاد می شود.

کسیکه اخلاق خوش در خانه دارد، مانند کسی است که روزها را روزه دارد و شبها را عبادت کند.

کسیکه دارای ایمان در حد بالاست، همه چیز برای او تفریح است. هر که تفریح می خواهد بیاید در این راه...! تازه از نعمتهای خدا بیشتر هم لذّت می برد

 از بیانات حضرت آیت الله خوشوقت( حفظ الله)

منبع

[ یکشنبه ٢٧ آذر ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٤٩ ‎ق.ظ ] [ مهدی حسینعلی ]

اگر حسین بن علی (علیه‏السلام) را به انسان کامل و خلیفهٴ خدا در زمین بشناسیم، منطقهٴ نفوذ پیام او محدود نیست، بلکه تا آن جا که شعاع انسانیّت هست، پیام حسینی نیز هست:یعنی در طول تاریخ، هر جا انسانی حضور و ظهور دارد، مخاطب کربلای حسینی است.بنابراین، هیچ کس نمی‏تواند بگوید: من از مراسم سوگواری سالار شهیدان بی‏نیازم؛ خواه شیعه یا سنّی، خواه کلیمی یا مسیحی یا زرتشتی و خواه مسلمان یا کافر؛ زیرا حسین بن علی (علیه‏السلام) گفتارها، رفتارها و نوشتارهای فراوانی در سطوح مختلف ارائه کرده است(آیت الله جوادی آملی)

 

[ پنجشنبه ٢٤ آذر ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٥۱ ‎ب.ظ ] [ مهدی حسینعلی ]

اگر همه برای خدا قدم بر می داشتند

اگر کسی با دیدن شکست برادر خود خوشحال نمی شد

اگر همه به یک ریسمان الهی چنگ می زدند

اگه عده ای به جای سنگ زدن به شیطان به گرد او نمی چرخیدند

اگر........

....

ایده آلیست نیستم و مغزم هم عیب پیدا نکرده ، فقط آنچه را که خدا خواسته به صورت آرزوی های دست نایافتنی مطرح کردم. می ترسم چند صباحی دیگر حتی عنوان کردن چنین مطالبی مشمول جرم شود و پیگرد قضایی در بر داشته باشد.

ای کاش در چنین روزگاری نباشیم!

[ پنجشنبه ٢٤ آذر ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:۳٦ ‎ب.ظ ] [ مهدی حسینعلی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

مجموعه ای از پرسشهایی که همیشه در ذهنم بوده و وقت زیادی را برای پیدا کردن آنها صرف کردم و اکنون بدون اتلاف وقت در اختیار شماست .
موضوعات وب
امکانات وب
...... .....